Hledat

Fotogalerie


NovinkyKontakt

Najdete nás:

Kulturní Dům, Zaječice 21, 53835     

Facebook_660_090813123254

 

OdkazyHistorie

Kulturní dům v Zaječicich

Kolem roku 1985 přišel tehdejší vedoucí Osvětové besedy pan Antonín Suchý s nápadem zřídit v bývalém statku č. p. 21 kulturní dům. Organizace, kterou vedl, měla osm zájmových kroužků, divadelní a národopisný soubor a tři hudební skupiny a patřila k nejznámějším v tehdejším okrese Chrudim. Prostory, ve kterých pracovala, však rozsáhlé činnnosti nestačily. Myšlenka na důstojný kulturní stánek se stávala čím dál víc aktuální.

Možnost výstavby sálu se zázemím u nově budovaného motorestu (dnešní sídlo firem Eurofin a HF. profi) byla zavržena již v počátečním stadiu a pan Antonín Suchý opět vynaložil mnoho úsilí, aby překonal nedůvěru odpovědných funkcionářů ke své myšlence.

Rozhodujícím momentem bylo, když o její prospěšnosti přesvědčil starostu obce ing. Františka Čermáka. Projekt na adaptaci č. p. 21 zpracoval pan Jaroslav Livora z Bítovan a poté začaly stavební práce.

Ke konci volebního období dosáhla rozestavěnost objektu takového stupně, že ji nová vedení obce nenechala zakonzervovat, jak někteří zastupitelé požadovali. Stavba byla úspěšně dokončena, zkolaudována a v roce 1995 slavnostně otevřena pro veřejnost výstavou obrazů Karla Pavlíka z Nasavrk.

Za uplynulých patnáct let se zde uskutečnilo mnoho kulturních a společenských akcí, které prokázaly živatoschopnost tohoto kulturního stánku a dávají za pravdu původci myšlenky panu Antonínu Suchému a Ing. Františku Čermákovi, díky jemuž byl tento nápad realizován.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | admin | podmínky